9.6. Chroustovské údolí

10. června 2019 v 20:55 | ... |  rok 2019
Díky Petrově blogu jsem se dozvěděla, že František chystá bezvlakový výlet se srazem 9.30 v Komíně. To bych mohla zvládnout!? - Musela jsem si zase vypomáhat autem a velký dík patří všem, že na mě u Ríšovy studánky ještě počkali. Jela jsem Kočičím žlebem jak o život. Nezastavila jsem ani kvůli přesličce, která letos rostla podél cesty. Šťastně jsme se našli a pokračovali k Velké ceně - za ten randál, co tam motorkáři dělají, by měli přijít do pekla.
Pak směr Ostrovačice, Říčany - tam jsme omylem sjeli mezi ječné lány a to byla paráda! Ječmen měl nádhernou barvu jarní zeleně a jeho dlouhé osiny dodávaly celku nádech stříbrného lesku. Jak stébla tančila v jemném větříku, lesky a stíny vytvářely na celé ploše dojem vlnící se vody. Ale muselo se dál. Konec kochání. Další trasa vedla kolem koupaliště až k rybníku Bahňák. Po krátké siestě směr domašovská hospůdka.

Zpátky to naši velitelé vymysleli přes Chroustovské údolí - bylo tam moc krásně, objevili jsme opravenou studánku a odpočivadlo. Pak už horempádem Rosice, Tetčice, ještě na moji prosbu zastávka u studánky v Bučíně - tam neuvěřitelná hromada pokácených kmenů. Před Radosticemi jsme odbočili do údolí Bobravy, cesta je upravená, jelo se krásně. Můstek u Spáleného mlýna ještě stojí, ale kus už ho upadlo. Jó, zub času nešetří nikoho. Mušky nás popohnaly dál, směr Želešice. Pak už jsme frčeli bez váhání až k soutoku. Zdržela jsem se u splavu, zatímco ostatní pádili domů jako o závod. Já ještě musela jet pro auto do Bystrce, bylo tam, co víc si člověk může přát.

Takže Františku, děkuji krásný výlet, i počasí ideální. Ale žádných 55km, jak jsi sliboval, tipuji tak 80 a víc. Zkoušela jsem to měřit na mapě a vyšlo mi 70 km. Jenže to jsou rovné čáry, kdežto my se klikatili. A navíc jsem měřila svoji trasu - od Rakovce. Vy jste jeli až z domu. Ale zdolali jsme to dobře, takže fajn.
Díky všem za krásný den.
Alena
Ostatní fotky jsou v galerii, prohlížejte směrem vlevo, aby byla dobře časová posloupnost.
Galerie > rok 2019 > 9.6. Chroustovské údolí
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama